Stimați antreprenori!
Stimați antreprenori!
După cum cunoașteți, în anul 2016 a fost modificată Hotărîrea Guvernului nr.250 din 09.03.2005 cu privire la aprobarea Regulamentului pentru desfăşurarea concursului „Cel mai bun antreprenor din sectorul întreprinderilor mici şi mijlocii” (se anexează).
În context, pentru a vă ușura procedura de selectare a învingătorilor și a optimiza timpul acordat acesteia, vă expediez tabele de calcul corespunzătoare (un fișier excel, care conține 10 pagini conform nominalizărilor concursului).
În scopul evitării cazurilor anilor precedenți de nerespectare a calculelor stabilite, celulele care conțin formule au fost protejate și, prin urmare va fi imposibilă modificarea sau ștergerea etc. Astfel, se vor completa doar pozițiile ”anului de concurs” și ”anului precedent” și, în mod neapărat executorul, raionul, denumirea și tipul întreprinderii la pozițiile respective din tabel.
De asemenea, atenționez asupra necesității respectării termenului limită de prezentare a datelor conform prevederilor Regulamentului pentru desfăşurarea concursului „Cel mai bun antreprenor din sectorul întreprinderilor mici şi mijlocii” (în mod obligatoriu varianta electronică a acestora la adresa: baseconom@mail.ru).
Contacte tel. 0297 22241
or.Basarabeasca str.R.Marx,55
Consiliul raional Basarabeasca , Secția economie
Tweet


![[:ro]Președinta raionului[:]](https://basarabeasca.md/wp-content/uploads/2026/04/669007215_122154178316423012_6482500081513287896_n.jpg)