Консультативные специализированные комиссии Районного Совета

Comisia consultativă de specialitate a Consiliului raional

pentru economie, buget şi finanţe

  1. Andrei Chircov, preşedintele Comisiei
  2. Aurica Gnatovscaia, secretarul Comisiei
  3. Evgheni Chiriuşcenco, membrul Comisiei
  4. Ştefan Surdu, membrul Comisiei
  5. Petru Răcilă, membrul Comisiei
  6. Oleg Fedico, membrul Comisiei
  7. Nicolae Chendighilean, membrul Comisiei

Comisia consultativă de specialitate a Consiliului raional

pentru învăţămînt, sănătate şi probleme sociale

  1. Ştefan Surdu, preşedintele Comisiei
  2. Alexandr Gribinenco, secretarul Comisiei
  3. Ion Baciu, membrul Comisiei
  4. Tatiana Untila, membrul Comisiei
  5. Valentin Podcovali, membrul Comisiei
  6. Claudia Cîrja, membrul Comisiei
  7. Nicolai Nicolaev, membrul Comisiei

Comisia consultativă de specialitate a Consiliului raional

pentru transport, urbanism, amenajarea teritoriului, construcţii, gospodărie comunală şi drumuri

  1. Gheorghi Chiosea, preşedintele Comisiei
  2. Untila Tatiana, secretarul Comisiei
  3. Serghei Basov, membrul Comisiei
  4. Garaba Vasile, membrul Comisiei
  5. Iuri Dimov, membrul Comisiei
  6. Nicolai Dulgher, membrul Comisiei
  7. Iurie Strătilă, membrul Comisiei

Comisia consultativă de specialitate a Consiliului raional

pentru probleme juridice, mass-media, tineret, sport şi cultură

  1. Fiodor Jelezoglo, preşedintele Comisiei
  2. Ion Ţuţuianu, secretarul Comisiei
  3. Andrei Chircov, membrul Comisiei
  4. Ivan Arnaut, membrul Comisiei
  5. Oleg Fedico, membrul Comisiei
  6. Nicolae Chendighilean, membrul Comisiei
  7. Iurie Achiruş, membrul Comisiei

Comisia consultativă de specialitate a Consiliului raional

pentru agricultură, industrie, comerţ, relaţii funciare şi protecţia mediului

  1. Alexandr Gribinenco, consilier din partea PSRM
  2. Ion Niculiţă, consilier din partea PLDM
  3. Ivan Arnaut, consilier din partea PP „Partidul Nostru”
  4. Nicolae Prohniţchi, consilier din partea PDM
  5. Boris Gurin, consilier din partea PPEM-Iurie Leancă
  6. Nicolai Nicolaev, consilier din partea PCRM
  7. Ilie Cernauţan, consilier independent