Консультативные специализированные комиссии Районного Совета

Comisia consultativă de specialitate a Consiliului raional pentru economie, buget şi finanţe 

  1. Andrei Chircovpreşedinte al Comisiei
  2. Tatiana Untilasecretar al Comisiei
  3. Vasile Garaba — membru al Comisiei
  4. Fiodor Pitel — membru al Comisiei
  5. Petru Tichem — membru al Comisiei
  6. Ion Stratu — membru al Comisiei
  7. Gheorghe Beşleaga — membru al Comisiei

Comisia consultativă de specialitate a Consiliului raional pentru învăţămînt, cultură, tineret şi sport 

  1. Gheorghe Beşleaga — preşedinte al Comisiei
  2. Maria Garaba — secretar al Comisiei
  3. Vitali Aculov — membru al Comisiei
  4. Ana Diacova — membru al Comisiei
  5. Vladimir Zlatov —  membru al Comisiei
  6. Vladimir Răileanu — membru al Comisiei
  7. Daniela Cebanu — membru al Comisiei

Comisia consultativă de specialitate a Consiliului raional pentru probleme sociale, ocrotirea sănătăţii şi protecţia mediului 

  1. Vasile Garaba preşedinte al Comisiei
  2. Maria Garabasecretar al Comisiei
  3. Andrei Godoroja — membru al Comisiei
  4. Nina Capsamun — membru al Comisiei
  5. Elena Balanuţa — membru al Comisiei
  6. Ilie Sajin — membru al Comisiei
  7. Vasili Filipov — membru al Comisiei

Comisia consultativă de specialitate a Consiliului raional pentru agricultură, industrie, comerţ şi relaţii funciare 

  1. Nicolai Nicolaevpreşedinte al Comisiei
  2. Tatiana Untilasecretar al Comisiei
  3. Nicolae Dulgher – membru al Comisiei
  4. Serghei Basov        —  membru al Comisiei
  5. Fiodor Pitel — membru al Comisiei
  6. Daniela Cebanu — membru al Comisiei
  7. Serghei Zamşilchin — membru al Comisiei

Comisia consultativă de specialitate a Consiliului raional pentru probleme juridice, administraţie publică şi drept 

  1. Iuri Astahovpreşedinte al Comisiei
  2. Svetlana Cazacu secretar al Comisiei
  3. Andrei Chircov — membru al Comisiei
  4. Nina Capsamun — membru al Comisiei
  5. Vladimir Răileanu — membru al Comisiei
  6. Claudia Cozmenco — membru al Comisiei
  7. Ion Stratu — membru al Comisiei

Comisia consultativă de specialitate a Consiliului raional pentru transport, urbanism, amenajarea teritoriului, construcţii, gospodărie comunală şi drumuri 

  1. Gheorghe Rusupreşedinte al Comisiei
  2. Elena Balanuţasecretar al Comisiei
  3. Nicolae Dulgher — membru al Comisiei
  4. Vasile Garaba — membru al Comisiei
  5. Svetlana Cazacu — membru al Comisiei
  6. Ilie Sajin — membru al Comisiei
  7. Nicolae Chendighilean   —  membru al Comisiei