Comisia consultativă de specialitate a Consiliului raional

Comisia consultativă de specialitate a Consiliului raional pentru economie, buget şi finanţe 

  1. Andrei Chircovpreşedinte al Comisiei
  2. Tatiana Untilasecretar al Comisiei
  3. Vasile Garaba – membru al Comisiei
  4. Fiodor Pitel – membru al Comisiei
  5. Petru Tichem – membru al Comisiei
  6. Ion Stratu – membru al Comisiei
  7. Gheorghe Beşleaga – membru al Comisiei

Comisia consultativă de specialitate a Consiliului raional pentru învăţămînt, cultură, tineret şi sport 

  1. Gheorghe Beşleaga – preşedinte al Comisiei
  2. Maria Garaba – secretar al Comisiei
  3. Vitali Aculov – membru al Comisiei
  4. Ana Diacova – membru al Comisiei
  5. Vladimir Zlatov –  membru al Comisiei
  6. Vladimir Răileanu – membru al Comisiei
  7. Daniela Cebanu – membru al Comisiei

Comisia consultativă de specialitate a Consiliului raional pentru probleme sociale, ocrotirea sănătăţii şi protecţia mediului 

  1. Vasile Garaba preşedinte al Comisiei
  2. Maria Garabasecretar al Comisiei
  3. Andrei Godoroja – membru al Comisiei
  4. Nina Capsamun – membru al Comisiei
  5. Elena Balanuţa – membru al Comisiei
  6. Ilie Sajin – membru al Comisiei
  7. Vasili Filipov – membru al Comisiei

Comisia consultativă de specialitate a Consiliului raional pentru agricultură, industrie, comerţ şi relaţii funciare 

  1. Nicolai Nicolaevpreşedinte al Comisiei
  2. Tatiana Untilasecretar al Comisiei
  3. Nicolae Dulgher – membru al Comisiei
  4. Serghei Basov        –  membru al Comisiei
  5. Fiodor Pitel – membru al Comisiei
  6. Daniela Cebanu – membru al Comisiei
  7. Serghei Zamşilchin – membru al Comisiei

Comisia consultativă de specialitate a Consiliului raional pentru probleme juridice, administraţie publică şi drept 

  1. Iuri Astahovpreşedinte al Comisiei
  2. Svetlana Cazacu secretar al Comisiei
  3. Andrei Chircov – membru al Comisiei
  4. Nina Capsamun – membru al Comisiei
  5. Vladimir Răileanu – membru al Comisiei
  6. Claudia Cozmenco – membru al Comisiei
  7. Ion Stratu – membru al Comisiei

Comisia consultativă de specialitate a Consiliului raional pentru transport, urbanism, amenajarea teritoriului, construcţii, gospodărie comunală şi drumuri 

  1. Gheorghe Rusupreşedinte al Comisiei
  2. Elena Balanuţasecretar al Comisiei
  3. Nicolae Dulgher – membru al Comisiei
  4. Vasile Garaba – membru al Comisiei
  5. Svetlana Cazacu – membru al Comisiei
  6. Ilie Sajin – membru al Comisiei
  7. Nicolae Chendighilean   –  membru al Comisiei